לוגו אתר ייעוץ משכנתאות

יועץ משכנתאות בהרצליה

ישנן הרבה שאלות סביב ההחלטה לקחת משכנתא, במיוחד אם זוכרים שמשכנתא היא הלוואה לכל מטרה ולא רק הלוואה המיועדת לרכישת נכס.

השאלות המרכזיות בלקיחת משכנתא הן לרוב, מה הסכום שבאמת צריך?, כמה תעלה לי המשכנתא בסך הכל כולל הריביות?, אילו מסלולי ריבית כדאיים ומשתלמים? ועוד. אלו אכן שאלות חשובות, הן הופכות להרבה יותר חשובות כאשר הלווים אינם בעלי ניסיון בתחום, אינם בעלי ידע בעולם הפיננסי וצריכים למצוא תשובות בעצמם.

במצבים כאלו, טבעי יהיה לשכור את שירותיו של יועץ משכנתאות שייעץ, יכוון וייעשה עבורכם את העבודה של מציאת המשכנתא הכי מתאימה לכם.

מאמר זה יוצא מנקודת הנחה שהחלטתם להעסיק יועץ משכנתא ולכן בעיקר יעסוק באיזה יועץ?, מהיכן צריך להיות היועץ?, כמה זה עולה?, איך מוצאים בכלל יועץ? ועוד.

 

✔️ ליווי אישי ומציאת הריבית הטובה ביותר למשכנתא שלכם! 🙏🏼

✔️ חיסכון משמעותי בגובה ההחזר החודשי 💰

✔️ מקצוענים בייעוץ משכנתאות🎓

✔️ בחינת כל האפשרויות הטובות ביותר בהתאם למצב הכלכלי 👁️

✔️ ניסיון רב שנים בתחום עם למעלה ממאות דירות שנקנו במהלך השנים בעזרת המומחים שלנו 🏠

 

לשמיעת של כל המדריך לנוחיותכם אנא לחצו על כפתור ההפעלה בצד ימין בנגן.

יועץ ליד הבית

האם לתושב הרצליה או לרוכש דירה בהרצליה, יש יתרון שהיועץ שייבחר יהיה מהרצליה או שאין לזה כל כך הבדל או יתרון?.

התשובה לשאלה הזו אינה אחידה, משום שהעידן של אחרי קורונה שיפר במידה רבה את היכולת לקבל שירות מרחוק ויותר מכך שינה אצלנו בחשיבה את המוכנות לקבל שירות מרחוק. שירות מרחקו הוא שירות שבעבר לא היה נהוג כל כך בעסקי שירות רבים. טרום קורונה, אנשים נטו להעדיף להגיע למקום, לראות, להתרשם ולגעת לפני שרוכשים או כשמקבלים שירות כלשהוא.

במידה ומצאתם יועץ משכנתא שמתאים לכם והוא באזור המגורים שלכם, יש היגיון חזק לפנות אליו. הקרבה מייצרת נוחות בהגעה, זמינות גבוהה למפגש פנים מול פנים, יכולת להתרשם מהמרחב המקצועי שלו.

אגב, יועץ מהאזור בו אתם רוכשים נכס יכול גם לתת לכם מידע על האזור, תוכניות עירוניות צפויות וכדומה. יועץ נחשף לסוגים רבים של נכסים ובאזורים שונים בעיר וצובר ידע כזה ואחר שהוא יכול לשתף.

אולם, במידה ומצאתם יועץ שאינו בדיוק באזור שלכם אך הוא מתאים לכם, הרי שלמעט אולי מפגש אחד ההיכרות שצריך לעשות פנים מול פנים, שאר המפגשים יכולים להיות באמצעים דיגיטליים.

בשורה התחתונה נראה שהבחירה תהייה לטובת יועץ קרוב למקום מגוריכם, אך אם יש יועץ שקיבלתם המלצה טובה והוא מתאים לכם זה בהחלט אפשרי גם אם אינו קרוב פיזית אליכם.

יעוץ משכנתאות בהרצליה

מה השירות שצפויים לקבל מיועץ משכנתא?

היקף השירות שתקבלו מהיועץ, תלוי בכם ועד כמה שתרצו שהיועץ ייעשה עבורכם. יועץ יכול לבצע עבורכם הכל, פתיחת תיק, ייעוץ בתכנון הבקשה לבנק, איסוף הצעות למשכנתאות ממספר בנקים, ייעוץ על מסלולי ריבית, ניהול משא ומתן עם הבנק על גובה ריביות, בדיקת החוזה ועוד.

שימו לב!

אנו ממליצים בחום כי לווים להם יש עבר כלכלי בעייתי, כדוגמת, המחאות חוזרות, חובות, שעבודים וכדומה, לא יפנו באופן עצמאי לבנק לקבל אישור עקרוני למשכנתא. מומלץ תחילה לפנות ליועץ משכנתא בכדי שיעזור להם לתכנן את הפנייה לבנק בכדי לצמצם מצב של קבלת סירוב.

החלטה של הבנק על סירוב מתן משכנתא יכולה להיות בעיתית מאד ולהוביל לקושי משמעותי בקבלת משכנתא ובמקרים רבים להוביל לכך שאת המשכנתא יהיה ניתן לקחת רק מגוף חוץ בנקאי שבו תנאי המשכנתא פחות טובים.

מה צריך לבדוק בבחירת יועץ משכנתא בהרצליה?

  • המרחב הפיזי שבו המשרד מתנהל. ככל שהמרחב מזמין יותר, מסודר יותר, הרי שזה מעיד על עסק מנוהל ומאורגן, על מרחב עבודה המאפשר עבודה יעילה.
  • מידת הפניות שלו. ככל שיש קושי לקבוע פגישה, זה מעיד מצד אחד על עומס לקוחות (שזה דבר טוב, כי ככל הנראה מדובר בשירות טוב), אולם, עודף לקוחות יכול להצביע גם על פחות פניות לתת מענה מעמיק ויסודי.
  • מידת הניסיון. כמובן שככל שהיועץ יותר וותיק בתחום יש לו יותר ניסיון, הוא מכיר טוב יותר את המערכות הבנקאיות, אפילו בעל היכרות אישית עם בעלי התפקידים בבנקים ואלו כמובן נתונים מועילים. מצד שני, ככל שהניסיון יהיה גבוה יותר סביר להניח שהמחיר עבור השירות יהיה אף הוא גבוה יותר.
  • תקשורת ואמון. סוגיה משמעותית מאד שאין הרבה זמן להחליט לגבייה, אלא במפגש הראשון עם היועץ. בכדי שיועץ המשכנתא יוכל לעשות את תפקידו ביעילות על הלווים להיות כנים עימו באשר למצבם הכלכלי בהווה, בעבר והצפוי בעתיד. לעיתים עליהם לחשוף פרטים אישיים (למשל עלויות של טיפולים רפואיים) ובכלל לשים את הכל על השולחן כמו שאומרים.

בהתאם לכך, חשוב שהיועץ יהיה מרוכז, ייגלה סובלנות, שהתקשורת אתו תהיה ברורה ומובנת (מדבר בשפה מתאימה לרמת ההבנה הפיננסית של הלקוח). יועץ משכנתאות ולא משנה מה הידע והמוניטין שלו, אם אין לכם אתו רמה נוחה של אמון ותקשורת כנראה יהיה פחות נוח לעבוד אתו לאורך החודשיים עד לסיום תהליך בחירה וקבלת המשכנתא.

כמה עולה יועץ משכנתא?

אין מחירון ייעוץ משכנתאות והעלות אינה נקבעת לפי אחוז מסוים מגובה העסקה כפי שקיים למשל בעסקאות מקרקעין. עלות העסקת יועץ תלויה בהיקף ובמשך העבודה והשירות שהוא עושה עבורכם. היקף העבודה הוא גם נגזרת ישירה של הנתונים שלכם. ככל שיש עבר פיננסי בעייתי, כלל שצרכי המשכנתא חורגים מהנהוג, ככל שיש קושי סביב הנכס המשועבד ובכלל מורכבות גבוה, העלות של היועץ תהיה גבוה יותר.

לרוב, שירות ייעוץ מלא ומקיף ינוע בין 5000 ₪ לעד 10000 ₪. שירות חלקי, בעיקר סביב מסלולים ובניית תמהיל יכול לנוע בין 1500 ₪ ל 5000 ₪.

לצד זאת, ניתן גם לקחת רק שירות של ייעוץ חד פעמי. לעיתים בשלב מקדים של תהליך המשכנתא או בשלב מתקדם. עלות ייעוץ חד פעמי תהיה בין 500 עד 1000 ₪.

המחירים נעים בטווחים יחסית רחבים מכיוון שגם רכיב הניסיון והמוניטין נכנס לתוך התמחור ולצד היקף העבודה. בשיחת הבדיקה וההיכרות מול היועץ שבה יציג לכם מניסיונו, שיטת עבודתו, הוא יציג לכם גם את המחיר שדורש ומה תקבלו עבור המחיר הזה.

במקרה שבו אתם בוחרים שירות חלקי (בחירת מסלולים למשל) מומלץ לשאול, האם השירות כולל גם ייעוץ טלפוני לאחר מכן, במידה ויתעוררו שאלות ביחס להמלצה או בכלל?.

האם יש הבדל בין יועץ משכנתא בהרצליה לבין יועץ משכנתא בעיר אחרת?

ברמה הבסיסית יועצי משכנתא נותנים את אותו שירות שמושפע לעיתים מידע והיקף הניסיון שלהם. נראה כי הבחירה בין יועצים צריכה להתמקד בשלושה פרמטרים. נוחות של הלווים (מיקום), המלצות שהתקבלו ומידת הכימיה הקיימת עם היועץ המשפיעה על היכולת לעבוד יחד.

יועץ משכנתאות בהרצליה

לסיכום

נראה כי בחירה של יועץ משכנתאות מורכבת מכמה רכיבים.

מיקום גיאוגרפי המאפשר נוחות (למשל תושב הרצליה לא צריך לנסוע לתל אביב למפגש עם יועץ).

היקף השירות שאתם צריכים בהתאם לרמת הידע שלכם, ההבנה שלכם ולא פחות חשוב, מידת הפניות שלכם לעבור בין בנקים ולהשוות הצעות מחיר.

ניסיון היועץ והפניות שלו לתת לכם שירות.

מידת האמון והכימיה הקיימת ביניכם שגם משפיעה על התקשרות.

עלות השירות שתקבלו בהתאם להיקף השירות שתבקשו.

רוצה לחזור לחלק מסוים במאמר?

שאלות נפוצות

דווקא בשלב הזה יש לפנות ליועץ. היועץ יכול לבדוק לעומק את הסיבות בגינן הבנק סירב למתן אישור עקרוני, יכול לפנות לבנק לקבל מידע מעמיק יותר ובהתאם לכך להציע גישה אחרת בפנייה לבנק. לעיתים על ידי שינוי של אופי הבקשה, לעיתים על ידי הוספת ערבויות אפשריות ואף בהצעת אפשרויות חלופיות לקבלת הלוואת משכנתא.
משכנתא היא הלוואה בהיקף גדול, קרוב לוודאי הגבוהה ביותר שבני אדם עושים. זוהי הלוואה שההשלכות הכלכליות שלה משפיעות לאורך עשרות שנים (כאורכה של המשכנתא), עקב שינוי ריבית, מדדים ואינפלציה. ככל שתכנון המשכנתא (תמהיל המסלולים) יהיה מאוזן יותר, הגיוני יותר, מותאם יותר לצרכים שלכם בהווה ובעתיד כך תחסכו יותר כסף לטווח ארוך. לדוגמא. כמה שנים לאחר שלקחתם משכנתא חל שינוי משמעותי בשוק ההלוואות הכולל ירידות ריביות בשוק, ירידת ממד ואינפלציה. במצב כזה ייתכן ונכון יהיה למחזר את המשכנתא ולהחליפה במשכנתא אחרת בעלת תנאי ריבית טובים יותר. אולם, אם לא נערכתם לאפשרות הזו מראש מבחינת עמלת פירעון מוקדם (בשלב תכנון המסלולים), ייתכן ולא יהיה כדאי לבצע שינוי ואז תמשיכו לשלם את הריבית הגבוה יותר. ההוצאה הכספית על תשלום ליועץ, מתבטאת בחסכון שנצבר לאורך כל שנות המשכנתא.
חשוב מאד, אך לא רק בשירות יועץ משכנתא, אלא ביחס לכל בעל שירות אחר שאתם מחפשים. לשמחתנו, העידן הדיגיטלי והאינטרנט מאפשרים לנו למצוא מידע במהירות על נותני שירות, להתרשם מהאתר האינטרנט שלהם והמקצועיות הנראית ממנו, מאפשר לנו לחפש חוות דעת בכל מיני פלטפורמות שאנשים כותבים בהם ובכללי נגישות למידע שעוזרת לנו בבחירה.

כתבות נוספות שעשויות לעניין אותך:

יועץ משכנתאות במודיעין
יועץ משכנתאות לפי עיר
יועץ משכנתאות במודיעין

מודיעין – מכבים – רעות היא אחת הערים המתפתחות ביותר בישראל. כעיר מתפתחת אפשרויות הנדל”ן בה גדולות והרבה יכולים למצוא בה הזדמנויות לרכישת נכס למגורים

לקריאת המאמר »
יועץ משכנתאות
יועץ משכנתאות לפי עיר
יועץ משכנתאות בבאר שבע

במשך שנים ההשקעה הכי טובה במדינת ישראל, נחשבת להשקעה בנכס. מדינה קטנה, עם שטח מצומצם והרבה אנשים. לכן כשיש הזדמנות לרכוש נכס, הרבה קופצים על

לקריאת המאמר »
יועץ משכנתאות בנתניה
יועץ משכנתאות לפי עיר
יועץ משכנתאות בנתניה

כנראה אתם לא צריכים אותנו בכדי לדעת שנכס בעיר היושבת על חוף הים הוא תמיד נכס שווה, לפחות עד שהקרחונים ימסו וערי החוף יוצפו). נתניה

לקריאת המאמר »
יועץ משכנתאות ברמת גן
יועץ משכנתאות לפי עיר
יועץ משכנתאות ברמת גן

מכירה וקנייה של נכסים קיימת כבר הרבה מאד שנים, אנשים קנו ומכרו נכסים, דירות ובתים כל הזמן. יכול להיות, שהתופעה הזו של קנייה ומכירה, החלה

לקריאת המאמר »